Rušenje pregradnih zidova u stanu
Rušenje pregradnih zidova, skidanje pločica, skidanje stolarije
jeftine-selidbe
Kontakt informacije
Potrebno vam je rušenje zidova i priprema prostora za adaptaciju, ali ne zate koga možete da angažujete? Mi nudimo jednostavno rešenje!
Rušenje pregradnih zidova u stanu
Profesionalni radnici
Obučeni i spremni za sve vrste rušenja
Ušteda vremena
Skratićemo vreme radova našim profesionalnim i kvalitetnim pristupom
Najbolje cene
Vršimo rušenje zidova po najboljim cenama u Beogradu.
Rušenje pregradnih zidova u stanu Kako znati koji zid smete, a koji ne smete da lupate?
Osim naših osnovni usluga selidbe, nudimo i usluge rušenja zidova i rušenja kupatila u stanu ili kući.
Veoma često dobijamo pitanje koji zid sme, a koji ne sme da se ruši? Da bi jednostavno odgovorili na ovo pitanje, moramo da podelimo zidove na dve vrste. Prva vrsta su pregradni zidovi, a druga vrsta noseći zidovi. Odgovor da mogu da se ruše samo pregradni zidovi je tačan! Svakako pregradni zidovi uvek mogu da se ruše dok noseći samo u nekim veoma retkim situacijama. Glavni problem pri rušenju nosećih zidova je sama svrha postojanja kao i zabrana rušenja nosećih zidova.
Ta zabrana je logična i treba se poštovati jer će u slučaju rušenja nosećeg zida struktura zgrade/kuce oslabiti i može se srušiti u celosti nakon nekog vremena. Pitanje je da li je situacija tako beznadežna? Da li je moguće rušiti zidove i bušiti rupe u nosivom zidu? Svakao ne smemo ga rušiti, pa šta ćemo onda? Rušenje zida nije jedini način da se promeni raspored. Na primjer, možete napraviti otvor u nosivom zidu i onda možete sasvim promeniti raspored. Otvori u nosećim zidovima su dozvoljeni samo ako se ispune određeni uslovi:
-Potrebno je od statiste traziti tehničko mišljenje o trenutnom stanju kuće/zgrade. Ono se zasniva na potpunom pregledu i ponovnom proračunu čvrstoće konstrukcije objekta. Takav rad mogu obavljati samo nadležni organi. Osim zaključka od statiste, dobićete i preporuke za jačanje demontiranog dela zida.
-Nakon dobijanja statičkog izveštaja i misljenja, potrebno je izraditi plan preuređenja koji ukazuje na ugradnju potrebnih armaturnih konstrukcija koje će zameniti demontirani deo zida. Nadalje, s punim paketom dokumenata za stan, idete u opštinu i konačno dobijate dozvolu za radove.
Kako prepoznati nosivi zid
Za početak, treba napomenuti da se nosivi zid naziva onaj zid koji preuzima opterećenje elemenata koji se nalaze iznad njega, uključujući grede, podne ploče i druge zidove. Nosivi zidovi se ne koriste uvek u unutrašnjosti, umesto njih mogu postojati stubovi i grede koje se oslanjaju na njih. Takav sistem se naziva regal i greda sistem.
Uglavnom pošto ste vi u potrazi za nosećim zidom te sisteme ćemo staviti u drugi plan pa tako možete krenuti jednostavnim putem i pronaći plan za svoj objekat. U planovima su jasno označeni zidkvi koji su nosivi, kao i koji su pregradni.
Kao i sve kod nas, to bi bilo mnogo jednostavno, ali šta raditi u onim situacijama kada nigde nema plana objekta? Ako iz nekog razloga niste uspeli dobiti plan zgrade/kuće, tada možete odrediti nosive zidove prema karakteristikama, na primer po njihovoj debljini ili materijalu. Kao i poziciji u kući. Ukoliko niste sigurni sami to da odredite, možete da angažujete statistu i bićete mirni.
Rušenje pregradniog zida
Preuređenje kuće ili stana gotovo uvek je povezano sa rušenjem pregradnih zidova, a budući da pregrade nisu nosive konstrukcije postoji mnogo manje ograničenja u samom radu. Analiza ovakvih rušenja traje relativno malo i ne zahteva ugradnju dodatnih privremenih potpora. Jednostavno možete da držite pregradni zid u bilo kom trenutku i nećete naštetiti objektu. U vecini slučajeva kada se spmene rušenje pregradnog zida u stanu, ona se obavljaju u toaletu, kupatilu ili kuhinji. Naravno u nekim situacijama se ruše i zidovi u sobama kako bi se dobila jedna veća ili još manjih prostorija. Rušenje zidova omogućava proširenje prostora kao i adaptaciju u samom stanu. Na taj način imate mogućnost da uštedite u samom prostoru pa će i jedna soba izvršiti nekoliko funkcionalnih zadataka odjednom. Međutim, budite svesni da rušenjem zidova sigurno nećete rešiti problem nedostatka životnog prostora, jer ako je stan 40 kvadratnih metara on neće biti veći nakon samog rušenja i eventualnog postavljanja novih zidova.
Kako prepoznati pregradni zid?
Situacija prepoznavanja je slična kao i sa nosećim zidovima. Sama debljina pregradnih zidova u stanovima je obično debljine oko 10 centimetara, a izrađuju se od gipsanih ploča i cigle pomoću drvene armature.
Preuređenje stanova rušenjem pregradnih zidova poslednjih godina postao je jedan od najpopularnijih načina da svoj stan učinite boljim. Posebno na to je uticala moda tačnije “openspace” stanovi. Takođe, morate biti i svesni da protivzakonito rušenje zidova može izazvati mnogobrojne probleme i tužbe pa su moguće i određene kazne komunalne milicije. Kako biste sve ovo izbegli najbolje je da pre samog rušenja se obratite nadležnoj ustanovi ili nama kao firmi koja se bavi rušenjem zidova.